Üye Ol Giriş Yap

TANZANYA - ZANZİBAR

  • Vagonuma Ekle

TANZANYA - ZANZİBAR


Macerapest Ruhlar için Saltur, Düğün Vagonu çiftlerine unutamayacakları bir balayı rotasını, Tanzanya - Zanzibar'ı öneriyor.


TANZANYA

Tanzanya, balayını Ocak – Mart veya Haziran – Ekim arası planlayan çiftler için heyecan verici rotalardan biri oluyor. Kilimanjaro’daki otelinizde romantik anlar yaşarken, otelden çıktığınız anda vahşi safari ortamlarına dahil olabilirsiniz. Coğrafyası ve kültürüyle zengin bir gezi rotası içeriği sunan Tanzaya’ya gittiğinizde Serengeti Ulusal Parkı, Kalambo Şelelasi Ruaha Ulusal Parkı, Ngorongoro Krateri, Mafya Adası Deniz Parkı, Manyara Gölü Milli Parkı, uzun sahilleri, tarihi ve muhteşem doğasıyla Zanzibar, Pemba ve Mafya Adaları, Manyara Gölü, Natron Gölü ve Victoria Gölü’nü görmeden dönmeyin!

ZANZİBAR


Hint Okyanusu'nun Afrika'yla buluştuğu kıyılardaki Zanzibar Adası, tarçından karabibere, karanfilden Hint cevizine kadar mutfağımızda yer alan birçok baharatın ana yurdu. Aromatik kokular içerisinde geçireceğiniz balayınızı, baharat kokularını her duyduğunuzda yeniden hatırlayacaksınız. Tropik doğası, bitki örtüsü, balıkları, kuşları, taş ve ahşap ustalığının parladığı tarihi yerleşimleriyle göz kamaştıran ada, yazın beş ayı boyunca tropikal sıcaklarla kavruluyor ve Kasım ayında yağmurlarla yıkanarak yenileniyor. Afrika kıtasının doğusunda Tanzanya'ya bağlı ana ada Zanzibar ve Pemba Adası olmak üzere iki adadan oluşan bölgenin başkenti Stone Town'da şehir meydanını, müzeleri, pazar yerlerini, Freddy Mercury'nin evini, sultan sarayını görebilir, Spice turunda günlük hayatta kullandığınız baharatlar hakkında hiçbir şey bilmediğinizi farkedebilir, Prison Adası turunda ise; dev kaplumbağaları ellerinizle besleyebilirsiniz. Ayrıca Pers hamamlarını görmeye gidebilir, Blue safari turuna çıkabilirsiniz, bölgedeki irili ufaklı 5-6 adacığı ziyaret ederek o adalarda yüzebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Zanzibar'ın güneyindeki Kizimkazi'de ise yunus turu yaparak yunusları doğal ortamlarda görebikir, hatta onlara dokunarak beraber bile yüzebilirsiniz. Zanzibar'a gitmişken Mnemba Adası'nda dalış yapmadan buradan ayrılmayın!

VİZE DURUMU:

Kapı vizesi alınıyor.

HANGİ AYDA GİTMELİ?:

Yıl boyunca sıcak ve nemli olan bölgeye mart, nisan, mayıs ve kasım ayında yapmur yağıyor. Yani Haziran - Ekim veya Aralık - Şubat ayları arası gitmek için uygun.

SALTUR AVANTAJLARINI KAÇIRMA

Saltur sana özel bir balayı teklifi oluşturup iletişime geçecektir.

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler