Üye Ol Giriş Yap
DÜĞÜN HİKAYELERİ

Pınar & Can

1) Nasıl tanıştınız?

Üniversitede sınıf arkadaşı olarak tanıdık birbirimizi, 2.sınıfta yollarımız artık kesişti diyelim :)

2) Evlenmeye nasıl karar verdiniz? Evlenme teklifiniz nasıl gerçekleşti?

Birlikte geçen 7 yılın sonunda artık bizde yavaş yavaş evlilik konuşmaları yapmaya başlamıştık. Yılbaşını geçirmek için gittiğimiz Amsterdam'da evlilik teklifini aldım :)

3) Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Düğünümüz mayıs ayında Ankara'da olacağı için kapalı bir düğün mekanı seçmek zorundaydık. Misafirlerimizin istediğinde hava alabilmeleri için açık bir havuzbaşı alanı da bulunan bir düğün salonunda karar kıldık.

4) Gelinliğinizi seçerken nereler dikkat ettiniz? Gelinliğinizi nereden aldınız?

Kabarık olmaması aslında en önemli kriterimdi :)

Tabiki ilk olarak birçok mağazayı gezdim ve onlarca gelinlik denedim ancak hiçbiri içime sinmedi. Kendi gelinliğimi kendim çizmeye karar verdiğim zaman modacı Hafize Ayık ile birlikte gelinliğimin dantelini seçtik ve birlikte modelini oluşturduk. Dantel ağırlıklı bir gelinlik olduğu için biraz ağırdı ama severek giydiğim için beni hiç yormadı :)

5) Gelin saçınıza nasıl karar verdiniz, gelin saçınızı ve makyajınızı nerede yaptırdınız? Öncesinde prova aldınız mı?

Aklımda her zaman açık saç modelleri vardı. Düğünümde de yarım toplu hafif dalgalı bir model tercih ettim. Nikahımız düğün töreni başlarken kıyıldı. Salona ilk girişte biri uzun diğeri kısa olmak üzere 2 tane duvak taktım. Nikah ve ilk danstan sonra uzun duvağı çıkardım, gecenin sonuna kadar kısa duvakla kaldım. Saçımı Woolt kuaförde Ercan bey yaptı. Makyajımı ise Evrim Memili yaptı. Saç için prova yaptık fakat makyaj için prova olmadı.

6) Düğüne hazırlık sürecinde neler yaşadınız?
Telaş, endişe, mutluluk, yorgunluk, koşturmaca ve daha sayamadıklarım :)
7) Düğününüzün en güzel anı neydi?

'Evet' dedikten sonra birbirimize sarıldığımız an :)

8) Düğününüzün en zor anı neydi?
Uzun duvağımı saçımı bozmadan çıkarmaya çalıştığımız an :)
9) Düğün gününüzden bahsedecek olursak, o gün neler yaptınız?

Evden alınmadan sonra kuaförde hazırlığımın tamamlanmasının ardından düğün salonunun bize tahsis ettiği villaya arkadaşlarımızı da davet etmiştik. Düğün saatine kadar orda arkadaşlarımızla vakit geçirmek bizi çok rahatlattı. Dans provamızı yaptık ve bol bol fotoğraf çektirdik :)

10) Düğünde kullandığınız müzikler nelerdi? İlk dans parçanızı, giriş, pasta kesme ve çiçek atma şarkılarınızı bizimle paylaşır mısınız?

İlk dans- Aerosmith, I Don't Want to Miss a Thing

Giriş müziği- Yann Tiersen, Amelie soundtrack

Pasta kesme- Pharrell Williams, Happy

11) Balayı için nereyi tercih ettiniz, destinasyona nasıl karar verdiniz?

Balayımızı Endonezya'nın Bali adasında geçirdik. Bali, benim gitmeyi uzun zamandır istediğim bir yerdi, dolayısıyla eşimi bu konuda biraz zorlamış olabilirim :) toplu taşıma olanaklarının kısıtlı olması nedeniyle pek dinlenmeli bir balayı geçirdiğimiz söylenemez ancak bali masajı bütün yorgunluğunuzu unutturuyor. Eğer biraz daha sakin ve dinlenmek isteyeceğiniz br balayı planlıyorsanız Bali sizin için çok uygun olmayabilr.

Pınar & Can Düğün Hikayesi
12) Evleneceklere önerileriniz nelerdir?

Pozitif olmak, sabır ve güleryüz :) evlilik ailelerin de dahil olduğu bazen yorucu olabilen çok zevkli bir süreç. Siz ne kadar pozitif olursanız işler o kadar yolunda gidiyor. Her anın tadını çıkarmaya çalışın.


Tüm Kategoriler