Üye Ol Giriş Yap
DÜĞÜN HİKAYELERİ

Gülşah & Onur Can

1) Nasıl tanıştınız?
Lise son sınıfta, basketbol maçında :)
2) Evlenmeye nasıl karar verdiniz? Evlenme teklifiniz nasıl gerçekleşti?
9 sene birbirimize sıkı sıkı sarıldıktan sonra kaçınılmazdı sanırım :)

Arkadaşlarla ve sevgilimle amatör bir oda tiyatrosuna gidelim dedik. Biz geç kalmıştık kapkaranlık küçücük bir odaya daldık ve oyun başladı. Replikler çok tanıdık, hikaye çok gerçekti. Oyun sonuna doğru Onur Can yanımdan kalktı ve kendini sahneye attı,  meğer bizim hikayemizmiş anlatılan ve de senarist de sevgilim Onur Can.

O gün tam 100. ayımızdı, o var mısın bir 100 ay , sonraki 100 ay ve büyün aylar daha benimle olmaya dedi bense gözyaşlarımı tutamadan evet.
Işıklar açıldığında gördüğüm manzara ise bir oda dolusu dostlardı :)
Gülşah & Onur Can Düğün Hikayesi
3) Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Çok zordu.  Kır düğünü  istedik fakat Ankara nın belirsiz havasında dolayı kapalı tarafı olan bir yer istedik, hem bahçe kısmı güzel hem kapalı tarafı güzel bir yer bulmak çok zor. Bazı yerler yağmur olması durumunda büyük şemsiyeleri olduğunu söylüyor fakat o şemsiyeler açılana kadar herkesin ıslandığı ve yemeklerin mahvolduğu hikayelerini çok duydum. O yüzden üstü kafelerde de olan bir mekanizma ile açılıp kapatılabilen bir mekan seçtik.

Gülşah & Onur Can Düğün Hikayesi
4) Gelinliğinizi seçerken nereler dikkat ettiniz? Gelinliğinizi nereden aldınız?
Düğün konseptimle uygun olması, rahat dans edebilmem en büyük iki kriterimdi. Modelini ve dantelini beğenmiş olmamı saymıyorum bile, bu iki şart yoksa gelinlik de yoktur :) 

Kır düğünü olduğu için A kesim ve kabartmalı çiçek motifleri olan bir gelinlik seçtim ve küçük boncuklarla işlenmiş parıltılı dantelsiz tül bir duvak seçtim. Gelinliğimi ise sadece ithal gelinlikler satan Belizze Modaevinden sevgili Nedime Hanım dan aldım.
5) Gelin saçınıza nasıl karar verdiniz, gelin saçınızı ve makyajınızı nerede yaptırdınız? Öncesinde prova aldınız mı?
Gelin saçı olarak en başından beri açık, en fazla yarım topuz bir saç istiyordum. Etraftakilerin ve ailemin baskıları sonucu topuz saç modelleri de denedim provalarda ama ben hiç bir zaman toplu saçla kendimi rahat hissetmedim, dolayısıyla düğünümde de yarım bir şekilde hafif toplu dalgalı bir saç tercih ettim. kendinizi rahat hissedeceğiniz bir saç modeli önemli birşey bence. Bırakın saçınız düğünün yarısında dağılsın oynamaktan, zaten fotoğraf çekimleri ya düğünden önce ya da düğünden birkaç hafta sonra yapılıyor. Gelin saçım ve iki provam Çayyolu WON Kuaförde Adem Bey tarafından yapıldı. 

Makyajım ise, daha önce de defalarca makyaj yaptırdığım ve yüz hatlarımı bilen bağımsız çalışan aynı zamanda TRT makyözü olan Ramazan Göltarla tarafından yapıldı. Öncesinde deneme olarak birkaç kuaförde prova yaptırdım ama benim gördüğüm provaları çok özensiz yapıyorlar, sadece tek gözünüze istediğiniz tonlarda bir iki far sürüp, ruj rengi belirlemekten öteye geçmiyor, düğünde tam olarak nasl bir şey çıkacağını hayal edemiyorsunuz. Paraya kıyıp provadan hariç en azından günlük makyaj yaptırmak daha mantıklı. 
Gülşah & Onur Can Düğün Hikayesi
6) Düğüne hazırlık sürecinde neler yaşadınız?
Herkesin bildiği gibi stres, tartışmalar, kararsızlıklar, koşuşturmalar. Ama çok büyük bi olay olmadığı sürece dönüp baktığınızda ne kadar da güzelmiş keşke bir daha yaşasam diyorsunuz.
Gülşah & Onur Can Düğün Hikayesi
7) Düğününüzün en güzel anı neydi?

Sanırım, düğün mekanımızdaki gelin damat odasından çıkıp, bi an durup birbirimize baktığımız andı :) Yeni bir hayatın ilk bakışıydı sanki :)

8) Düğününüzün en zor anı neydi?

Düğün yerine giderken sağdıcımızın yolu şaşırması :) 10-15 dakika kadar yolu uzattık ama insan stres olmuyor değil :)

9) Düğün gününüzden bahsedecek olursak, o gün neler yaptınız?

Sabah zaten uyuyamadığım yatağımdan kalktım, duşa girdim saçlarımın nemini alıp, doğru kuaföre gittim. Saçlarım ilk fönü bittikten sonra gelinliği kuaförde bana ayrılan odada ablam ve kuzenlerimin yardımıyla giyip makyaj bölümüne geçtik. Makyajım tamamlandıktan sonra, birkaç gün önce yaptırdığım kalıcı ojelerimin bakımı yapıldı. Ardından saçım tamamlandı ve kuaförde müstakbel eşimle son olarak dans provamızı yaptık. Eve geçip, kız alma merasimini davullu zurnalı tamamladıktan sonra çiçekler böcekler içindeki düğün mekanımızda albüm fotoğraflarımız çektirdik. Düğünün başlamasına 1 saat kala aile üyeleri de geldi ve konuklar gelmeden saçlar başlar dağılmadan bolca aile fotoğrafı da çekildi, bunu herkese tavsiye ederim. Sonrasında nikah, ayaklarımız koparcasına oynama ve mutlu son :)

10) Düğünde kullandığınız müzikler nelerdi? İlk dans parçanızı, giriş, pasta kesme ve çiçek atma şarkılarınızı bizimle paylaşır mısınız?
İlk dans : David Garrett  - La Vida

Dans: Enrique Iglesias - Hero 

Pasta Kesme:  Little Richard - Long Tall Sally

Çiçek Atma:  Beyonce- All the Single Ladies
11) Balayı için nereyi tercih ettiniz, destinasyona nasıl karar verdiniz?

Balayı için  Malezya - Tayland ülkelerini tercih ettik. Gidiş ve dönüşlerde birer gün Malezyada konaklayıp, 5 gün Koh Samui 4 gün de Koh Phangan adalarında olmak üzere 11 gece konaklamalı uzun bir balayı seçtik. Hem denize girmek, hem değişik din ve kültürle sahip insanları gözlemleyebilmek hem de bayıldığımız Asya mutfağının tadını çıkarmak için Tayland harika bir seçim oldu. Yemek konusu önemli bir nokta, deniz ürünü ağzına koymayan arkadaşların memnun olmayacağı bir seçim olabilir, dikkat! :) Bir de düğün hazırlıkları çok yorucu bir süreç, gezmeli tatilleri biraz uzun tutmak da fayda var ki çok sıkıştırmadan dinlenerek gezilebilmeli. 

12) Evleneceklere önerileriniz nelerdir?

Sabırlı olmak ve pozitif olmak en önemli iki şey. Bir de benim yaptığım gibi ay saçım nasıl olacak diye kendinizi yıpratmayın her gelin güzeldir :)


Tüm Kategoriler