Üye Ol Giriş Yap
DÜĞÜN HİKAYELERİ

Gülçin & Oğuzhan

Gülçin & Oğuzhan Düğün Hikayesi
1) Nasıl tanıştınız?

2016 yılının Nisan ayının 18'iydi. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde tanıştık. Birbirini sürekli gören, konuşmaya cesaret edemeyen iki kişiydik. Cesaret gösteren Oğuzhan oldu... Böylece başladı. 

Gülçin & Oğuzhan Düğün Hikayesi
2) Evlenmeye nasıl karar verdiniz? Evlenme teklifiniz nasıl gerçekleşti?

Tanıştığımız ilk gün biz seninle evleneceğiz diyen Oğuzhan  o günden bugüne bunu hep tekrarladı.  ilmek ilmek ördük ilişkimizi diyebiliriz. Bana iki kere evlenme teklifi etti aslında. Birisini Bursa'nın Mudanya ilçesinde deniz kenarında zeytinliklerle dolu bir bahçede gerçekleştirdi. Diğeri de Bursa Kitap Evi Otel'in restaurantında oldu. İkisine de evet dedim. Aralarda başka yerlerde de evlenme teklif etmişliği oldu. Amaç birlikte en güzel günlere imza atabilmek aslında. 

Gülçin & Oğuzhan Düğün Hikayesi
3) Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Nikah mekanı için aslında Uludağ'ı düşünmüştük. Bizlere winterwedding teması ilham oldu. Kartpostal gibiydi herşey. Ekstra birşey için çaba harcamadık. Doğa bütün güzellikleriyle karşımızdaydı. 

4) Gelinliğinizi seçerken nereler dikkat ettiniz? Gelinliğinizi nereden aldınız?

Ben Uludağ'da giymek için tülleri kat kat olan bir gelinlik hayal etmiştim. Gelinliğimin alt parçası anneme ait. Üst parçasını ise birçok yerden satın aldığımız detaylarla kombine ettik. Çünkü hava -8 dereceye kadar inecekti. Bu sebeple üst parçasının içerisine yün kumaş ve termal detaylar kullandık. Daha az üşümem sağlandı böylece. Gelinliğin alt parçasındakiler annemin. 35 sene öncesinden günümüze kadar geldi:) Gelin ayakkabısı olarak kar botu giydim. 

Gülçin & Oğuzhan Düğün Hikayesi
5) Gelin saçınıza nasıl karar verdiniz, gelin saçınızı ve makyajınızı nerede yaptırdınız? Öncesinde prova aldınız mı?

Saçım için çok doğal bir model olmasını istedim. Makyaj içinde doğal tonları tercih ettim. Saç ve makyaj Bursa FSM'de bulunan Mehdi Toprak ekibiyle hazırladık. Öncesinde Ankara'da Gürcan Bilge ve ekibinden de hizmet aldım. Prova yapmadım. Buna zamanım yoktu. 

Gülçin & Oğuzhan Düğün Hikayesi
6) Düğüne hazırlık sürecinde neler yaşadınız?
Mekan dağ olunca havada soğuk olunca bunlarla ilgili detaylara yöneldik. Masa dizaynı, konsept teması, kıyafetler derken süreç böyle işledi.
7) Düğününüzün en güzel anı neydi?
Hiçbirisini birbirinden ayırt edemem.
8) Düğününüzün en zor anı neydi?

Havanın Soğuk çok soğuk olması:)

9) Düğün gününüzden bahsedecek olursak, o gün neler yaptınız?

Kahvaltı yapıp kahvemi içtikten sonra saç ve makyaj işlemlerine başladık ve ardından hazırlandım Uludağ'a doğru yol aldık. 

Gülçin & Oğuzhan Düğün Hikayesi
10) Düğünde kullandığınız müzikler nelerdi? İlk dans parçanızı, giriş, pasta kesme ve çiçek atma şarkılarınızı bizimle paylaşır mısınız?

Arka fonda bu parçalar bizlere eşlik etti. 

  • Whiskey Blues | Best of Slow Blues/Rock
11) Balayı için nereyi tercih ettiniz, destinasyona nasıl karar verdiniz?

Bu sefer Avrupa'yı  birlikte gezme kararı aldık. 

12) Evleneceklere önerileriniz nelerdir?
Sadece eğlenmeye bakın. Fırsatları değerlendirin ve özgür olun.

Tüm Kategoriler