Üye Ol Giriş Yap
DÜĞÜN HİKAYELERİ

Gözde & Mehmet

1) Nasıl tanıştınız?
Ortak arkadaşlarımızın aracılığıyla bir doğum günü partisinde tanıştık.
Gözde & Mehmet Düğün Hikayesi
2) Evlenmeye nasıl karar verdiniz? Evlenme teklifiniz nasıl gerçekleşti?

Üniversiteden mezun olup çalışmaya başlayınca evlenmek için bekleyecek hiçbir şeyin olmadığına karar verdik :) Evlenme teklifine gelince... bir pazar günü ODTÜ'de yürüyüşe çıkmıştık. Ormanın içerisinde çok az kişinin bildiği bir göl var. O göle gelince bir gördüm ki kocaman harflerle "benimle evlenir misin" yazıyor! Evet dememin ardından arkadaşlarımız saklandıkları yerden çıkıp süpriz yaptılar. Meğer sabahın erken saatlerinden beri hummalı bir çalışma içerisindelermiş! Bizim için çok güzel ve heyecanlı bir gündü.

3) Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Düğünümüz mayıs ayında ve Ankara'da olacağı için kapalı mekanlara bakıyorduk. Asıl bütçeyi balayına ayırdığımız için de çok pahalı olmasın istiyorduk. Ancak hem kapasite açısından hem atmosfer açısından ilk baktığımız bir kaç mekan bizi hayal kırıklığına uğrattı. Sonrasında bir gün Ada Restaurant'a gittik ve ilk gördüğümüz anda tutmaya karar verdik. Göl manzarasını çok beğendik.

4) Gelinliğinizi seçerken nereler dikkat ettiniz? Gelinliğinizi nereden aldınız?

İlk defa gelinlik bakmaya gitmiştik. Dükkanları gezerken annemle ikimiz aynı gelinliği beğendik ve denemek istedim. Denediğimde üzerime çok güzel oldu ve o gelinliği almaya karar verdim. Eşim gelinliği ilk seferde beğendiğime inanmadı ve başka gelinlikler denemem konusunda ısrar etti. Ancak denemeler boşa gitti ben ilk denediğimi istiyordum! Gelinliğimi Yeşim Gelinlik'ten aldım bu arada.

Gözde & Mehmet Düğün Hikayesi
5) Gelin saçınıza nasıl karar verdiniz, gelin saçınızı ve makyajınızı nerede yaptırdınız? Öncesinde prova aldınız mı?

Hep hayalimde açık saçlı doğal bir gelin olmak vardı. Günlük hayatımdan çok farklı görünmek istemiyordum. O zamanlarda da gelin denince akla topuz geliyordu. Kuaförlere bu düşüncemi anlatmak biraz zor oldu. En sonunda anlaşabildiğim bir kuaför bulunca kaçırmadım. Saç için prova yaptık ancak makyaj için yapmadık. Kına gecesinde yapılan makyaj bir nevi prova gibi oldu. Makyajımı TRT'nin de makyözü Ramazan bey yaptı. Saçımı da Eiffel Kuaför yaptı.

Gözde & Mehmet Düğün Hikayesi
6) Düğüne hazırlık sürecinde neler yaşadınız?

Biz genel olarak rahat bir gelin ve damattık. Çok az mağaza gezerek hızlı kararlar aldık. Bizim için zor bir süreç değil tam tersine keyifli bir süreçti.

7) Düğününüzün en güzel anı neydi?

Düğündeki barkovizyon gösterisini kendim hazırlamıştım ve çok özenmiştim. Biz salona giriş yapmadan hemen önce gösterildi ve insanların gülüşmelerini, alkışlamalarını ve duygulanmalarını içerden bile hissettik. Bizim için çok güzel bir andı.

8) Düğününüzün en zor anı neydi?

Beklediğimizden fazla konuk gelip de salona sığmaz diye biraz endişelendik. Ancak çok şükür öyle bir şey olmadı.

9) Düğün gününüzden bahsedecek olursak, o gün neler yaptınız?

Daha rahat olmak adına fotoğraf çekimini düğünden sonraya ertelemiştik. O yüzden o günün büyük bir kısmını kuaförde geçirdikten sonra düğüne geçtik. Rahat bir gündü diyebilirim.

10) Düğünde kullandığınız müzikler nelerdi? İlk dans parçanızı, giriş, pasta kesme ve çiçek atma şarkılarınızı bizimle paylaşır mısınız?
İlk Dans: Adele - One and Only

Giriş: Coldplay - Viva La Vida

Pasta Kesme: HoneyHoney - My Little Toy Gun

Çiçek atma şarkısını düğün salonu çaldı ne yazık ki hatırlamıyorum. 
11) Balayı için nereyi tercih ettiniz, destinasyona nasıl karar verdiniz?

Balayında daha sonra kolay kolay gidemeyeceğimiz bir yere gitmek istiyorduk. Maldivler fotoğraflarla bizi büyüledi diyebilirim. İyi ki de oraya gitmişiz hiç unutamayacağımız bir seyahat oldu.

Gözde & Mehmet Düğün Hikayesi
12) Evleneceklere önerileriniz nelerdir?

Çiftlere önerim rahat olmaları ve bu süreci içlerinden geldiği gibi yaşamaları. Daha sonra farkettim ki gelin ve damadın rahat ve neşeli olduğu düğünler çok çok güzel geçiyor. Düğünün mutlu bir süreç olduğunu unutmayın ve eğlenmenize bakın!


Tüm Kategoriler