Üye Ol Giriş Yap
DÜĞÜN HİKAYELERİ

Görkem & Furkan

1) Nasıl tanıştınız?

Furkan üniversitede bir üst dönemimdeydi. Aslında çok fazla ortak arkadaşımız olmasına rağmen hiç karşılaşamamışız. 4. sınıfta fakültenin kafesinde denk gelip tanışabildik =)

2) Evlenmeye nasıl karar verdiniz? Evlenme teklifiniz nasıl gerçekleşti?

Yaklaşık 3,5 yıldır birlikteydik ve çok güzel giden bir ilişkimiz vardı=) Üniversite bitip çalışma hayatı başlayınca artık zamanın gelmiş olduğuna karar verdik.

Evlilik teklifiyle ise bizim için her zaman özel bir yeri olan çok sevdiğim Foça'da deniz kenarında karşılaştım=)

3) Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?
Biz düğünü yaşadığımız şehir olan İzmir'de yapmaya karar verdik. Deniz olmasının avantajını kullanmak isteyip en harika manzaralardan birine sahip olan Saime Sultan Yalısı'nı seçtik.
4) Gelinliğinizi seçerken nereler dikkat ettiniz? Gelinliğinizi nereden aldınız?

Gelinlik benim için en zor kısımdı. Pek çok gelinlikçi gezdim ve model denedim, gerçekten içime sinen olsun istedim. "Sister's" ta denediğim tam akılmdaki gibi yarı balık, yakası ve sırtı v şekilli olan gelinliği çok beğendim. Dantelleri de çok güzel ve kaliteliydi, seçimimi yapmama yardımcı oldu=) 

5) Gelin saçınıza nasıl karar verdiniz, gelin saçınızı ve makyajınızı nerede yaptırdınız? Öncesinde prova aldınız mı?
Düğün İzmir'de ağustos sıcağında olacağı için baştan beri toplu bir model düşündüm. İnternetten, ınstagramdan her boş fırsatımda saç modelleri baktım. Alsancak'taki Özer kuaför bu konuda bana çok yardımcı oldu, beğendiğim modelleri gösterdim, öncesinde prova yaptık, her şey içime sindi böylece.
6) Düğüne hazırlık sürecinde neler yaşadınız?

İkimiz de asistanlığımızın ilk zamanlarında olup çok nöbet tuttuğumuz için biraz zor bir dönemdi. Her boşlukta, bir araya gelemesek bile bir şeyleri halletmeye çalıştık. Ailelerimiz de çok destek oldular, yetişemediğimiz her yerde koştular. Düğün yerinin organizasyonu için ise kafamız rahattı. Zeynep Hanım ve ekibinden çok memnun kaldık, her şeyi düşünüp, bize seçenekleri sundular. O akşamın en az stresle atlatılması, keyifli ve gönlünüzce olması için organizasyon ekibinin ne kadar önemli olduğunu anladık.

7) Düğününüzün en güzel anı neydi?

Uzun zamandır görmediğimiz, çok uzaklarda olsalar bile bu mutlu günümüzü paylaşmak için bir araya gelmiş yakınlarımızı, sevdiğimiz bu kadar çok insanı bir arada görmek. Onların da düğünde iyi vakit geçirip eğlenmesi çok güzel=)

8) Düğününüzün en zor anı neydi?

Düğün öncesi trafiğin kilitlenmesi nedeni ile hazırlıklara biraz geç başlayabilmiş olmamız.

Görkem & Furkan Düğün Hikayesi
9) Düğün gününüzden bahsedecek olursak, o gün neler yaptınız?

Sabah erkenden uyanıp hazırlanmaya başladık. Sıcak yaz gününde bozulma ihtimalini en aza indrimek için saçım ve makyajım düğün yerinde yapıldı. Sonrasında yakın arkadaşlarımın da dahil olduğu düğün öncesi fotoğraf çekimleri başladı. Davetliler sırayla gelmeye başladığı zaman ise heyecanımız iyice artmıştı=)

Görkem & Furkan Düğün Hikayesi
10) Düğünde kullandığınız müzikler nelerdi? İlk dans parçanızı, giriş, pasta kesme ve çiçek atma şarkılarınızı bizimle paylaşır mısınız?

Giriş şarkımız .Simply Red- Stars.  İlk dans şarkımız Boris Gardiner- I wanna wake up with you.  Pasta kesme Bruno Mars- Marry You

Görkem & Furkan Düğün Hikayesi
11) Balayı için nereyi tercih ettiniz, destinasyona nasıl karar verdiniz?

Balayı için aklımızda hep Yunan adaları vardı. Santorini ve Mikanos un tam balayı zamanlarımızda inanılmaz kalabalık olup otel rezarvasyonlarının çoğunun yapıldığını öğrendik. Nispeten daha sakin bir ada olan ve mutfağını sevdiğimiz Girit Adasında çok güzel bir otel bulduk. Omega tur şirketinden de geziceğimiz yerler ve transfer konusunda destek aldık. Türkiye'ye dönünce de Bodrum'a gittik.

Görkem & Furkan Düğün Hikayesi
12) Evleneceklere önerileriniz nelerdir?
Evlilik hazırlık süreci zaman zaman gerçekten stresli, yorucu ve fikir ayrılıklarının yaşandığı bir dönem olabiliyor. Önemli olan bütün bunların sevdiğinizle sizi birleştiren yoldaki adımlar olduğunu, bu anları bir kez yaşadığınızı düşünmeni ve keyfini çıkarmanız =)

Tüm Kategoriler