Üye Ol Giriş Yap
DÜĞÜN HİKAYELERİ

Aydın & Güneş

1) Nasıl tanıştınız?

Üniverstede hazırlık sınıfıma düştü Aydın, tabi benim de hayatımın ortasına..

2) Evlenmeye nasıl karar verdiniz? Evlenme teklifiniz nasıl gerçekleşti?

7 yıdır birlikteydik, sanırım zamanı da yaşımız da gelmişti. Benim dünya üzerinde en sevdiğim yer Olimpos'ta aldım teklifi.

Aydın & Güneş Düğün Hikayesi
3) Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Açık hava olsun istiyorduk, tabi bütün çevremiz Ankara'da. Ankara'da açık havada düğün gerçekleştiren mekanları gezdik ve en beğendiğimizle anlaştık.

Aydın & Güneş Düğün Hikayesi
4) Gelinliğinizi seçerken nereler dikkat ettiniz? Gelinliğinizi nereden aldınız?

Gelinliğimi seçerken yine internet yardımıyla bloglara baktım ve hepsini gezdim. Tam olarak ne istediğimi hemen anlayan, kara kalem hemen çizen Ayşe hanımın gelinlikleri içime sindi. Hazır gelinliklerinden biri benim istediğim modele çok yakındı, sadece V yaka istiyordum ve bunu söylediğimde kolundaki iğnelerden biriyle düz straplez gelinliği V yaka gelinliğe çevirdi. Bu hareketiyle işinde iyi olduğuna güvendim. Yasemin Moda Evinden özel dikim aldım ve çok memnun kaldım.

5) Gelin saçınıza nasıl karar verdiniz, gelin saçınızı ve makyajınızı nerede yaptırdınız? Öncesinde prova aldınız mı?

Gelin saçı için prova bence şart, tüm gelinlere mutlaka öneriyorum. Gelin saçımı Eiffel Kuaförde yaptırdım, makyajımı ise yine aynı kuaföre gelen bir makyöz yaptı.

Aydın & Güneş Düğün Hikayesi
6) Düğüne hazırlık sürecinde neler yaşadınız?

Düğüne hazırlık süreci bizim için çok yorucuydu, çünkü paket bir düğün almadık, mekanı boş tuttuk ve müzik grubundan yemek şirketine kadar hepsiyle tek tek anlaştık. Biz biraz fazla mükemmelliyetçi davrandık, özensiz düğünleri hiç sevmiyoruz çünkü. Ama bu sürecin sonunda da anladık ki, bu yorgunluk buna değmiyor, evet özensiz düğün insanların zamanlarından çalmak bence, hala aynı fikirdeyim ama bizimki kadar abartılı özen de insanı çok yoruyor, yıpratıyor. Arasını bulmak lazım.

7) Düğününüzün en güzel anı neydi?

Herkesin eğlendiğini gördüğüm andı, müzik grubu gerçekten düğünde çok önemli.

Aydın & Güneş Düğün Hikayesi
8) Düğününüzün en zor anı neydi?
Altın kesemizi evde unuttuğumuzu anladığımız o an :D Neyse ki organizatörümüz hemen uygun bir şey ayarladı.
9) Düğün gününüzden bahsedecek olursak, o gün neler yaptınız?

Sabah heycanla ve erkenden kalktık, güzelce duş alıp kahvaltı faslından sonra eksik bir şey kalmamasına özen göstererek kuaförün yolunu tuttuk.. Saç, makyaj, oje ve giyinme.. Sonrası eve döndük ve evden gelin çıkarma ritüeliyle düğün mekanına gittik. Biraz mekanda fotoğraf çekimi ve sonrası düğün..

Aydın & Güneş Düğün Hikayesi
10) Düğünde kullandığınız müzikler nelerdi? İlk dans parçanızı, giriş, pasta kesme ve çiçek atma şarkılarınızı bizimle paylaşır mısınız?
Ed Sheeran - Thinking Out Loud ve   Elvis Presley - Jailhouse Rock şarkılarında dans ettik, diğerlerini hatırlamıyorum maalesef..
11) Balayı için nereyi tercih ettiniz, destinasyona nasıl karar verdiniz?

Balayındda Phuket'e gittik, Tayland'ın bir adası. Eşim normalde gidemeyeceğimiz bir yer olsun istedi, biraz araştırmadan sonra Phuket'e karar verdik.

Aydın & Güneş Düğün Hikayesi
12) Evleneceklere önerileriniz nelerdir?

Ailelerle ilgili sıkıntı çıkma ihtimali evlilik sürecinde çok yüksek. Yapabildiğiniz kadar ortamı yumuşatmalı ve sıkıntı anında eşinizin arkasında durmalısınız. Artık eşinizle siz bir ailesiniz. 


Tüm Kategoriler