Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Uzaklarda Bir Cennet: Boracay

Balayı için rotanı biraz uzaklara, Filipinlere çevirmeye ne dersin?  Boracay’ın en güzel detayları bu yazıda...
Uzaklarda Bir Cennet: Boracay
 Balayınız için biraz daha uzaklara gitmek istiyorsunuz ama karar veremiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun! Dünyanın en güzel adası Boraçay’da balayı hakkında her şeyi sizin için derledik.

Filipinler; Pasifik okyanusunun batısında konumlanmış bir adalar ülkesidir. Ülke 7000’den fazla ada ve adacıktan oluşmaktadır ve nufüsun çoğunluğu Luzon, Visayas ve Mindanao isimli üç ana kara parçasında yoğunlaşmıştır.

Filipinler; yağmur ormanlarından oluşan yemyeşil doğası, beyaz kumsalları ve turkuaz suları ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. En ünlü adası ise birçok kez “dünyanın en güzel adası” seçilen Boracay, balayı için birçok çift tarafından tercih ediliyor.


 

Nasıl Gidilir?

Filipinler’in başkenti Manila’ya birçok havayolu şirketinin İstanbul ve Ankara’dan uçuşu mevcut. Manila’dan Boracay’a ise Air Asia, Philippine Airlines ve Cebu Pasific gibi firmaların iç hat uçuşu bulunuyor. Burada tercih edebileceğiniz iki havaalanı var. Kalibo havaalanına inerseniz 1,5-2 saatlik bir kara yolculuğunu takiben tekne ile Boracay’a varıyorsunuz. Caticlan havaalanı ise Boracay’a en yakın havaalanı; 5 dakikalık bir yolculuk sonrasında iskeleye ulaşıyor ardından yine tekne ile Boracay’a varıyorsunuz ve rüya gibi balayınız başlıyor!

 

Nerede Kalmalı?

Boracay’ın en ünlü ve güzel plajı White Beach üç ana bölgeden oluşuyor; Station 1, Station 2 ve Station 3. Station 2 en hareketli ve kalabalık olan bölge. Station 1 ve 3 nispeten daha sakin. White Beach’te ve Boracay’ın diğer bölgelerinde birçok otel alternatifi bulunuyor.

 

Neler Yapılır?

Boracay tam bir eğlence adası ve balayınız için mükemmel bir tercih! Gün içerisinde White Beach’in bembeyaz kumlarının tadını çıkartabilir, Puka Beach’te deniz kabuğu toplayabilir veya Bulabog Beach’te kitesurf yapabilirsiniz. Filipinler aynı zamanda birçok dalış noktasını içinde bulunduruyor. Dalış turları veya şnorkel turları da yapılacak aktivitelerin başında geliyor. Ayrıca ada turları, yelkenli turları, parasailing ve daha birçok su sporu alternatifi bulunuyor. Akşamları ise canlı müzik eşliğinde yemekler, gösteriler ve partiler sizleri bekliyor. Son olarak White Beach’in günbatımının Dünya’da en güzel günbatımları arasında yer aldığını söylemeden geçmeyelim..

 


Ne Zaman Gidilir?

Boracay’a gitmek için en uygun zaman Kasım ve Mayıs ayları arasında olan sıcak ve kuru dönem. Temmuz ve Ekim arası ise yağışlı dönem. Balayınızı kuru döneme denk getirerek yağışlı havalardan kaçınabilirsiniz.


Yurtdışı Balayı Turları hakkında daha detaylı bilgi ve ücretsiz fiyat teklifi almak için hemen tıklayın!

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler