Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı

Üç adımda Profesyonel Düğün Fotoğrafçını bulabilirsin. Haydi okumaya başla!
Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı


Belki de en zor tercihlerden biridir işini iyi yapan profesyonel bir fotoğrafçı bulmak... Ama içinize sinecek, seçiminizle gurur duyacağınız bir tercih yaptığınızda da bu seçimin haklı gururunu yaşamak oldukça keyifli olacak... Anılarınızı ölümsüzleştirmenin en garanti yoludur fotoğraflar. Tek bir fotoğraftır sizi geçmişe götüren. 

Peki Profesyonel bir fotoğrafçı bulmak için nasıl hareket etmeniz gerekir?

İlk Adım: Bütçeni Belirle!

İlk adımınız tüm tercihlerinizde olduğu gibi bütçenizi belirlemek olmalı. Çünkü zaten sizi fazlaca yoran evlenme sürecinde düğün fotoğraflarınız için ayıracağınız parayı önceden belirlemelisiniz! Burada tavsiyemiz şudur; inanın diğer tüm tercihleriniz yanlış da olsa evlendikten sonra kötü bir anı olarak kalıyor :( Ama yanlış fotoğrafçı seçiminde fotoğraflarınıza her baktığınızda mutsuz olacaksınız... Bütçenizi belirlerken tüm bunları göz önünde bulundurmalısınız!

İkinci Adım: Hangi Çekim Size Göre!

Profesyonel düğün fotoğrafçınızı
bulmaya sadece adımınız kaldı:) Son dönemlerde düğün fotoğrafçılığının gelişmesi ile birbirinden farklı seçenekler oluştu. Eskiden düğün günü kendinize yakın olan bir fotoğrafçıya gider fotoğraflarınızı stüdyoda çektirir ardından düğününüze katılırdınız. Bazı çiftlerimiz tercihlerini bu yönde kullansalar da artık  çiftler yeni trendlere ilgi gösteriyorlar. Eğer tercihiniz düğün öncesi stüdyo çekimi ise 'Ankara Stüdyo Fotoğraf Çekimleri' adlı yazımıza göz atmalısınız.

Diğer alternatifleriniz;
Save The Date
adlı çekimi tercih edebilirsiniz. Ön Davetiye olarak adlandırılan bu çekimde farklı konseptlerde çekimler yaparak davetiyenizden önce davetlileriniz ile bu fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. '2019 Save The Date Hakkında Her şey' adlı yazımızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Düğün Hikayesi ile son dönemde sıklıkla tercih edilen çekimlerden sizin de olabilir. 
Ya da Dış Mekan Fotoğraf Çekimlerini tercih edebilirsiniz. Peki Ankara'da Dış Mekan Fotoğraf Çekimi Yerlerini biliyor musunuz? Dış Mekan Fotoğraf Çekimleri hakkında diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.
'Dış Mekan Çekimi Ne Zaman Yapılmalı?' ve 'Dış Mekan Çekimi'

Özetle profesyonel bir düğün fotoğrafçısı bulmak için ikinci adımınız nasıl bir çekim istediğinize karar vermek olmalı.

Üçüncü Adım: Yüz yüze Görüşme Önemli!

Üçüncü adımda
görüşmeye gideceğiniz düğün fotoğrafçılarını vagonunuza ekleyebilirsiniz.Daha sonra da  görüşmeye giderek sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Bu karar aşamasında size yardımcı olacağını düşündüğümüz Fotoğrafçınızı Seçerken Bilmeniz Gerekenler adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Profesyonel düğün fotoğrafçınızı bulmak için haydi kollarımızı sıvıyoruz... En iyi düğün fotoğrafçıları için sizi buraya alalım.

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler