Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Kış Düğünü İçin Öneriler

Kış düğünü yapacaksanız sizin için birçok önerimiz var, hadi hemen okumaya başlayın!
Kış Düğünü İçin Öneriler


Çeşitli sebeplerden dolayı düğününüzü yazın yapamadınız. Ya da kışın büyüsüyle düğününüzü yapmayı tercih ediyorsunuz. Acaba çok mu romantiksiniz :) Sebebiniz ne olursa olsun bilmelisiniz ki yazın yüksek enerjisi yanınızda değil. Yine de kış düğünü yapmanız için pek çok sebep var, kış düğünü yapmakta hala ikna olmadıysanız buraya tıklayabilirsiniz. Dışarıdaki soğuk havaya karşı davetlilerinizin içini ısıtacak ortamı yaratmanız için önerilerimize göz atmanızda fayda var.  

Kış aylarında evlenmek cesaretin yanı sıra romantizm de gerektiriyor. Sadece düğün hazırlık aşamanızda kriterlerinizi değiştirerek en soğuk günde bile düğününüzü yapabillirsiniz. 

1- Mekan Seçimi

En çok önem göstermeniz gereken konu, düğün mekanı seçimi olmalı. Davetlilerinizin üşümemesi için mutlaka çok fazla yürümelerini gerektirmeyen bir mekan tercihinde bulunmalısınız. Aksi halde davetlileriniz ısınana kadar asık suratlı olacaklardır. Seçeceğiniz düğün mekanının yeterli ısıtma sistemine sahip olduğundan da emin olmalısınız.

2- Otopark


Kış trafiği! Tercih edeceğiniz düğün mekanının merkezi bir yerde olması kışın ulaşım için oldukça önemli, yerler karlı ve buzlu olabilir unutmayın. Aynı zamanda bu düğün mekanının otoparkının olması da merkezi olması kadar önemli bir diğer detay.

3- Sıcak İçecek Köşesi!Düğün mekanınıza gelene kadar üşümüş olan davetlileriniz için sıcak bir karşılamaya ne dersiniz? Nasıl ki yazın düğünlerde limonata köşesi hem düğünüzüze şıklık katıyor, hem de davetlilerinizi ferahlatıyor. Kışın da hazırlatacağınız sıcak içecekler köşesi aynı etkiyi yaratacaktır... 


4- Vestiyer Önemli


Yaz düğünlerinde ihtiyacınız olmayan bu detay en az düğün mekanı seçiminiz kadar önemli! Gelecek tüm davetliler düğününüze palto ve kabanlarıyla gelecekler. Davetlilerinizin herhangi bir karışıklık yaşamamaları için yeterli alana sahip vestiyer ve bu hizmeti verecek bir personele ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

 


5- Yarı Yıl Tatiline Dikkat

Kışın yapmayı planladığınız düğününüz için dikkat etmeniz gereken önemi hususlardan biride de sömestr tatili. Okulun yoğun temposundan sıkılan çocuklarını tatile götürmek isteyen anne babalar olacaktır. Bu da davetli katılımınızı etkileyecektir. Özetle düğün tarihinizi belirlerken yarı yıl tatili dışında bir tarih belirlemenizi öneriyoruz...

6- Gelinlik ve Damatlık Seçimine Dikkat


Hayalinizdeki gelinliği giymeniz sizin de hakkınız! Burada iki alternatifiniz var 1- Kalın bir kumaştan gelinlik diktirebilirsiniz, ya da yazın da giyilecek bir gelinlik seçip üzerinize şal veya pelerin alabilirsiniz. Deri eldivenler, çizmeler yün bolerolar ile tamamlanmış bir gelinlik... Damatlık seçimi de aynı şekilde kışlık bir kumaş ya da üzerinize şık bir kaban alabilirsiniz. Aksi halde aylarca hazırlık yaptığınız bu özel günden hiçbir keyif almayabilirsiniz. Unutmayın, düğün gününüz de olsa soğuğa yiğitlik olmaz :)
7- Çok Daha Hesaplı


Çok şık bir düğün mekanında çok daha uygun bir fiyata düğününüzü yapabilirsiniz. Bir çok düğün mekanının fiyatları kışın çok daha uygun olacaktır. Düğün mekanı arayışınız için sizi buraya alalım.

 8- Romantizmi İkiye Katlayın

- İçi yanan varillerle düğün alanı girişi ile davetlilerinizi karşılamak oldukça etkileyici olacaktır. 
- Beyaz ve kırmızı renkleri içeren bir dekorasyona ne dersiniz? Beyaz saflığı ve temizliği, kırmızı da romantizmi simgeleyecek...
- Süslemelerde kar temasını kullanabilirsiniz. İnciler bunun için harika bir tercih olacaktır. 
- Karşılamada çalan kemanın sesi, mumlar, şömine, odun parçaları... Tüm bu detaylar oluşturduğunuz romantik ambiyansla yaz düğünlerini kolaylıkla gölgede bırakacak... Organizasyon firmalarımızdan yardım alabilirsiniz.Havanın aksine en sıcak, en unutulmaz kış düğünü senin olacak... Romantik düğün fotoğrafların da en güzel anıların...


 Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler