Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Kalabalık Düğünlerde Davetlilerinizi Memnun Etme Yolları

Düğününüz ne kadar kalabalık olsa da misafirlerinizin her birini memnun etmenin bir yolu var
Kalabalık Düğünlerde Davetlilerinizi Memnun Etme Yolları

Düğün davetlilerinin olması gereken sayı ortalama 150 kişi olarak bilinse de özellikle Türkiye’de ki düğünlerin birçoğu 300 kişi ve üzeri olarak yapılmaktadır. Davetlilerinizi memnun etmek ve hepsiyle özel ilgilenmek isteseniz de bu mümkün olmayacak gibi düşünebilirsiniz ancak düğününüzü kişiselleştirip tüm davetlilerinizi memnun etmeniz için size birkaç tavsiyemiz var.


Kokteyl Planlayın

Nikah saatinizden yarım saat önce kokteyl yaparsanız hem misafirleriniz sosyalleşme imkanı bulur hem de aileniz misafirlerle tek tek konuşma fırsatı yakalar. Kalabalık düğünlerde misafirle belirli masalara oturacağından herkesle konuşma fırsatı yakalayamaz. Kokteyller ise misafirlerinizi mutlu etmek için güzel bir tercih olacaktır.


cocktail wedding ile ilgili görsel sonucu


Aydınlatma Önemlidir


Misafirlerinizin karanlık bir kösede oturup dışlanmasını istemezsiniz değil mi? Bu sebeple düğün salonunuzun ışıklandırılması çok önemlidir. Bütün masalara aynı şekilde ışık geldiğinden ve masalardaki şamdan ya da mumların yandığından emin olmanızı tavsiye ediyoruz. 


İlgili resim


Masa Planlaması Önemlidir


Masalarda birbirini tanımayan kişileri seçmemeye özen gösterin. Bunun çok mümkün olmayacağı durumlarda anlaşabileceklerini düşündüğününüz davetlilerinizi bir arada oturtabilirsiniz. Gençler masasında anneannenizin arkadaşını oturtmak pek iyi fikir olmayabilir. Özellikle yaşlı misafirlerinizi hoparlörün yanındaki masaya oturtmamanızı tavsiye ederiz. Daha samimi bir ortam istiyorsanız yuvarlak masalar yerine uzun masalar tercih edebilirsiniz. Böylelikle düğün töreniniz samimi bir yemek tadında geçecektir.

İlgili resim

Konuklarınıza Hoş geldiniz Diyin

Düğün töreninizin bir kısmında mutlaka masaları gezip misafirlerinize hoş geldiniz deyin. Düğün töreniniz sizin en özel gününüz ve sevdiklerinizle bu gününüzü paylaşıyorsunuz. Onlarla konuşmak ve teşekkür etmek davetlilerinizi çok mutlu edecektir.

 cocktail wedding ile ilgili görsel sonucu


Serinleme Alanı Yaratın


Maalesef misafirlerinizin birçoğu dışarı çıkıp nefes almak isteyecekler. Düğünden kopmamak adına düğün salonunuza yakın bir açık hava alanı olup olmadığını öğrenin. Oraya kokteyl masaları ve aperatifler koymalarını rica edip misafirlerinize serinleme alanı sağlayabilirsiniz.


cocktail wedding ile ilgili görsel sonucu

Herkesi Dans Pistine Davet Edin


Misafirlerinizin en çok eğlendiği anlar dans pistindeki anlar olacaktır. Misafirlerinizi masalara giderek piste davet edin ve hep beraber eğlencenin tadını çıkartın.

wedding dance ile ilgili görsel sonucu

Davetlileri mutlu etmek önemli ama siz hala davetli listenizi hazırlamadıysanız ve davetli listesi nasıl hazırlanır diye merak ediyorsanız sizi buraya alalım.Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler