Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Damatlık Modelleri

Damatlık tercihi bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Sizler için damatlık modelleri ile ilgili bilgileri derledik. Damatlar bu yazımız sizin için.
Damatlık Modelleri

Düğün mekanı, organizasyon, gelinlik derken damatlık genellikle hep son plana atılıyor. Gelinlik kadar detay olmasa da damatlık alışverişi de damatlar için önem arz ediyor. Damatlık seçimi yaparken renk ve model seçimi konusunda kafanız karışabilir. Vücut tipinize göre slim veya bol kesim bir model tercih edebilirsiniz. Damatlığınızın yanında kravat veya papyon, kol düğmesi, fular, kemer ve ayakkabını tercihinizde çok önemli. Damatlık seçiminizi yaparken düğün mekanınızda seçiminizi etkileyebilir. Örneğin bir balo salonunda düğün yapacaksanız smokin uygun olurken, kır düğünü planlıyorsanız açık tonlarda bir takım elbise tercih edebilirsiniz. Gelin çiçeği ile uyumlu yaka çiçeği tercih ederek eşinizle uyum sağlayabilirsiniz.
Damatlık Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Damatlık seçerken öncelikle düğün mekanınıza göre smokin mi takım elbise mi tercih edeceğinize karar vermelisiniz.
  • Eşinizin gelinliği ile uyumlu bir damatlık tercih edebilir, gelin çiçeği ile uyumlu gelin ayakkabısı veya eşinizin ayakkabısıyla aynı renk cep mendili tercih edebilirsiniz.
  • Gömleğinizi papyon veya kravat tercihinize göre belirleyebilirsiniz. Papyon tercih edecekseniz ata yaka gömlek tercih etmelisiniz.
  • Kemer ya da kuşak tercihinizi damatlık modelinize göre belirlemelisiniz. Eğer yelek giyecekseniz kuşak kullanmamalısınız.
  • Eğer hazır damatlık tercih etmeyecekseniz özel dikim modeller tercih edebilirsiniz. Kumaş seçiminiz özel dikim damatlık için önemli.Damatlık Modelleri

Damatlık tercihi yaparken düğün mekanı ve gelinlik modeline göre smokin mi takım elbisemi yoksa frak mı tercih edeceğinize karar verebilirsiniz.
Smokin

Eğer otel düğünü veya şık bir balo salonunda düğün gerçekleştirmeyi planlıyorsanız smokin sizin için uygun bir tercih olacaktır. Smokin tercih edecekseniz kemer yerine kuşak takmalısınız. Gömleğiniz ata yaka bir model olmalı ve smokininizi kol düğmeleri ve papyon ile tamamlamalısınız.
Takım Elbise

Takım elbise tercihiniz smokine göre çok daha çeşitli olabilir. Takım olarak veya ayrı renkte ceket takım tercih edebilirsiniz. Gömlek renginizi, kravatınızı veya papyonunuzu zevkinize göre belirleyebilirsiniz. Farklı tarz ve kumaşlardan oluşan takım elbisenin avantajı düğünden sonrada kullanabileceğiniz bir model olmasıdır.
Frak

Frak genellikle resmi düğünlerde tercih edilen bir damatlık modelidir. Uzun ve yırtmaçlı ceket ve pantolonda oluşan Frak genellikle siyah olur. Frak tercih edecekseniz damat ayakkabınız rugan olmalıdır gömleğiniz ise frak model beyaz bir gömlek olmalıdır.Farklı Modeller

Eğer klasik modeller yerine daha farklı damatlık modelleri arıyorsanız takım elbise veya smokin yerine keten pantolon ceket veya kanvas pantolon tercih edebilirsiniz. Klasik ceket yerine blazer ceketler, keten gömlekler ve pantolon askıları gibi detaylarla hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.
Düğün Vagonu Öneriyor: Düğün gününüzde yanınıza mutlaka yedek gömlek alın. Terleyebilir veya üstünüze bir şey dökebilirsiniz. Hatta fotoğraf çekiminden sonra nikaha giderken gömleğinizi değiştirebilirsiniz.


 

Size uygun damatlığı hala bulamadıysanız Düğün Vagonu’ndan şehrinizin en iyi damatlık firmalarına ulaşabilir hayalinizdeki damatlık modele kavuşabilirsiniz.

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler