Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Damat Aksesuarları

Düğün hazırlıkları damatlar için biraz daha karmaşık olabiliyor. İşte bu sebeple damatların tercih etmesi gereken en iyi aksesuarları damatlar için derledik.
Damat Aksesuarları

 

Damatlar gelinler kadar ince detaylara sahip olmadığından aslında aksesuar seçimi çok önemlidir. Traş olup saçınızı şekil verdikten sonra saç, makyaj, takı gibi dertleriniz olmadığından sizi yansıtan aksesuarlar ile damatlığınızı tamamlayabilirsiniz. Damat adayları seçtiği takım veya smokine uygun aksesuarlar seçmelidir. Bu aksesuarları sizler için derledik.
Damat Ayakkabısı

Damat ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli detay damatlığınızla uyumu olmalıdır. Klasik bir damatlığınız varsa klasik bir ayakkabı daha spor bir görünümünüz varsa loafer tarzı ayakkabı tercih edebilirsiniz. En önemlisi bütün gece ayağınızda duracağı için rahatlığınız ön planda olmalıdır. Damat ayakkabısı ile ilgili yazımız için tıklayın.
Çorap

Çorap nasıl bir aksesuar olur demeyin. Özellikle son zamanlarda klasik çizgilerden uzaklaşan damat adayları eğlenceli ve renkli çoraplarla damatlığını tamamlıyor. Çorap seçerken en önemli kriteriniz terletmeyen ve pamuk çorap olmasıdır. Gerisi sizin zevkinize kalmış.
Papyon - Kravat - Fular

Öncelikle damatlığınıza göre papyon mu, kravat mı yoksa fular mı tercih edeceğinize karar vermelisiniz. Örneğin fular kullanmayı düşünüyorsanız damat yeleği tercih etmelisiniz. Smokin giyecekseniz mutlaka papyon takmalısınız.
Kemer - Kuşak - Pantolon Askısı

Yine damatlık tercihinize göre belirlemeniz gereken bir durum. Eğer smokin tercih edecekseniz kuşak ve papyon kullanmalısınız. Takım elbise tercih ediyorsanız kemer ile birlikte pantolon askısı tercih edebilirsiniz.
Kol Düğmeleri - Kravat İğnesi

Kol düğmeleri damat adayları tarafından oldukça yaygın kullanılıyor. İsminizin baş harfleri veya eşinizle sizin baş harflerinizden oluşan kol düğmesi takabilirsiniz. Kol düğmesi kullanmak için manşetli gömlek tercih etmeniz gerekiyor. Eğer takım elbise ve kravat tercih edecekseniz kravat iğnesi kullanabilirsiniz. Yine kravat iğnesine düğün tarihi veya baş harflerinizi yazdırabilirsiniz.
Damat Saati

Damat saati damadın en anlamlı aksesuarı bu sebeple diğer aksesuarlarınızın saatinizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Damat saati hakkında her şey bu yazıda.
Yaka çiçeği - Cep Mendili

Ceketinizin cebi için kullandığınız aksesuarınız eşinizin gelinliğiyle veya gelin buketiyle uyumlu olmalıdır. Arzu ederseniz gelin buketiyle uyumlu yaka çiçeği veya cep mendili tercih edebilirsiniz. Eğer eşiniz renkli bir gelin ayakkabısı tercih ediyorsa aynı renk cep mendili hoş bir detay olabilir.

 

Damat Aksesuarı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kol düğmeleri ve damatlığınız uyumlu olsun. Örneğin manşet gömlek ile kol düğmeleri kullanacağınız için daha klasik bir takım tercih etmelisiniz.
  • Pantolon askısı kullanmayı tercih ediyorsanız spor görünümlü papyon veya kravat tercih edebilirsiniz.
  • Kemer tercih edecekseniz damat ayakkabısıyla uyumuna mutlaka özen gösterin.
  • Damat saati damadın en önemli aksesuarıdır. Bu yüzden damat saatinizin seçtiğiniz tüm aksesuarlar ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler