Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Ankara Kına Organizasyon

Kına zamanı geldi çattı! Ankara kına organizasyon firması arıyorsan hemen tıkla ve detayları öğren...
Ankara Kına OrganizasyonOnca işinizin arasında... Düğün mekanı seçimi, düğün konsepti, davetiye, düğün pastası, gelin saçı, gelin makyajı, gelinlik derken kimi zaman kına gecesi yapmaya gücünüz kalmayabiliyor. Kimi zaman da bu yoğunluk içerisinde kına gecesi planlamayı sona bırakabiliyorsunuz. Çünkü kına geceleri yapılması zorunlu olmayan ama yaşadığınız stresin içinde eğlenmenizi sağlayacak geleneksel organizasyonlardır.

Kına geceleri eski bir Türk-İslam inanışıdır. Bu geleneksel inanışa göre kına yakma töreni ile gelin ve damadın aşklarının bir ömür süreceğine inanılıyor.

Kına geceleri son yıllarda büyük kentlerde de fazlaca ilgi görmeye başladı. Geleneksele yönelimin başlaması ile kına organizasyonu yapan firmaların artması kaçınılmaz hale geldi. Böylece biz de kına gecesi yapmak isteyen siz gelin adaylarımıza fazlaca alternatif sunabiliyoruz J.

Osmanlı kültüründe olan kına gecesi töreni genellikle kız evinde gerçekleşen ve çarşamba günleri yapılan bir organizasyondu. Şimdilerde özellikle büyük şehirlerde kına geceleri için evi tercih eden gelin sayısı oldukça az diyebiliriz.

Çünkü her bütçeye uygun kına mekanı bulmak artık çok kolay…

Şimdiye kadar kına gecelerine katılmış da olsanız iş başa gelince nerden başlamalıyım? Geç mi kaldım? Kına gecesi için konseptler neler? Kına gecem de ne giymeliyim?

Bu konuda yazdığımız makalelerde kına geceleri hakkında tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

‘Kına Gecesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler’

Bu yazımızda genel hatları ile kına geceniz için yapmanız gerekenler yer almaktadır.‘Geleneksel Bir Kına Gecesi İçin Öneriler’

Bu yazımızda geleneksel bir kına gecesi için geleneksel önerilerimiz olacak. İçlerinden hoşunuza gidenleri siz de kına gecenizde kullanabilirsiniz.

‘Kına Gecesi İçin Alışveriş Listesi’

Bu liste, eğer kınanızı tamamen kendiniz organize etmek istiyorsanız size almanız gereken malzemeler konusunda yardımcı olacak. Şayet kına geceniz için kına organizasyonu yapan firmalar ile anlaşmayı planlıyorsanız sizi buraya alalım.

Kına Gecelerinde Genel Olarak Neler Yapılıyor?

Önceden hazırlanan süslü bir gümüş tepsi içinde hazırlanan kınalar türküler eşliğinde getirilir ve damat beyin annesi tarafından gelinin elinin altın ile açılması sağlanarak kına yakılır. Gelin adayları ağlamanız için söylenen kına geceleri türküleri ile ağlamaya çalışın ki hem ağlarım hem giderim konseptine yakışır bir gelin olun:)… 

Kına gecenizi bir otelde mi yapacaksınız yoksa son dönemde trend haline gelen kına konaklarında mı? Düğün salonu mu tercihiniz? Kına organizasyonunuzu yapabileceğiniz birbirinden başarılı firmalar için sizi buraya alalım...

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler