Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

30 Günde Düğün Nasıl Planlanır ?

30 günde düğün nasıl planlanır dediğinizi duyar gibiyim.. Evet ortalama bir düğün planlaması 15 ay civarında sürüyor. Ama sizin sadece 30 gününüz varsa işte bu yazı sizin için...
30 Günde Düğün Nasıl Planlanır ?

İlk Öncelik Düğün Yerinizi Belirlemek

30 günde düğün yeri bulmak özellikle yaz sezonunda çok mümkün değil. Tek tek düğün salonu gezmekte bu kadar kısa süre için mümkün değil. İşte bu noktada Düğün Vagonu devreye giriyor. Düğün mekanlarından tek tek ücretsiz fiyat teklifi isteyip bir eleme yapın. Bir cumartesi gününüzde eleme yaptığınız mekanlarla görüşmeye ayırıp tercihinizi yapın. Cumartesi günü yer bulmakta zorluk çekiyorsanız gündüz düğünlerini düşünebilirsiniz. Özellikle yaz düğünü planlıyorsanız gündüz kır düğünü mekanlarında çok şık bir düğün daveti verebilirsiniz.


  


Her şey Dahil Bir Düğün Planlayın

30 gün gibi kısa bir vaktiniz varsa her şey dahil bir düğün planlamanız gerekecektir. Düğün mekanı size organizasyon, müzik ,fotoğraf çekimi, düğün pastası hatta LCV dahil bir hizmet verebilirse sizin işinizi çok daha kolay hale getirecektir. Hepsini ayrı ayrı planlamayı düşünmek size hem zaman kaybettirir hem de aynı güne ve saate müsaitlik bulmanız zor olacaktır. Bu sebeple seçtiğiniz düğün mekanından hizmetlerine neler dahil olduğunu mutlaka öğrenin.

   


Belediyeden Gün Alın

Sağlık raporu aldıktan hemen sonra düğün mekanınızı ve tarihinizi belirleyip nikah gününüzü alın. Böylelikle ilk önemli adımınızı tamamlamış olursunuz. Seçtiğiniz tarih ve saat doluysa nikahınızı kendi aranızda kıyıp düğün gününüz için tiyatral nikah planlayabilirsiniz.

  


Kişi Sayınızı Belirleyip Davetiyelerinizi Gönderin

Kişi sayınızı belirleyip davetiyelerinizi gönderin ve ulaştıktan sonra mutlaka arayıp teyit alın. Eğer LCV hizmeti alabiliyorsanız işiniz çok daha kolay olacaktır. Davetiye ve basım süreci uzun sürerse online davetiye gönderebilir hatta Save The Date çekimi yapıp davetiye yerine gönderebilirsiniz. Yine de internetle pek haşır neşir olamayan aile büyüklerini arayıp teyit etmenizi öneriyoruz.

    


Gelinlik- Damatlık ve Aksesuar Seçimi

Gelinliğinizi ve damatlığınızı hazır almanız gerekiyor. Bütçeniz sarsılmadan beğendiğiniz model gelinliği bedeninize göre yaptırabilirsiniz. Gelinlik, damatlık ve ayakkabı ve yüzük seçimini aynı günde yapmanızı öneriyoruz.

        

Tüm Gelenek Görenekleri Yerine Getirmek İstiyorsanız

Türk adetlerine göre bir evlilik hayal ediyorsanız ve sadece 30 gününüz varsa size birkaç önerimiz olacak. İsteme ve nişan töreninizi aynı günde yapın böylece sizin için şehir dışından gelen misafirler tek bir seferde gelmiş olacaktır. Düğün ve nişan gününüzün arasında çok zaman olamayacak bu sebeple nikah tarihiniz belirlendikten sonra nişan töreninizi planlayabilirsiniz. Ancak bekarlığa veda kına gibi gelenekleri yapmayı da düşünüyorsanız bu biraz yorucu olabilir. Arzu ederseniz nişan ve kına gecesi aynı gün yapabilir, gündüz düğünü planlayıp gecesinde arkadaşlarınızla after party yapmayı düşünebilirsiniz.

   

Evet çok kısa bir zamanda planlama yapmak sizi yordu ama bakın o büyük gün geldi. Şimdi eğlenme zamanı.. Düğününüzde bol bol eğlenin ve dans edin. Artık evlisiniz ve sevdiğinizle bir ömür mutlu bir yaşama evet dediniz.. Mutluluklar!Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler